Badanie napięcia

Badanie napięcia pozwala określić w jakiej kondycji jest akumulator oraz regulator napięcia.

Test pozwala odczytać napięcia na akumulatorze w różnych trybach pracy samochodu:

 • napięcie akumulatora w stanie spoczynku podczas postoju
 • spadek napięcia podczas rozruchu
 • stan ładowania podczas pracy na wolnych obrotach
 • stan ładowania podczas pracy pod obciążeniem

Przebieg testu polega na:

 1. Wykonaniu kalibracji, odczytując napięcie akumulatora w stanie spoczynku przy użyciu multimetru elektronicznego. Ten zabieg pozwala na skalibrowanie posiadanego interfejsu, aby odczytywane przez niego wartości napięcia były jak najbliższe faktycznym.
 2. Wykonaniu danego testu, określającego sprawność akumulatora w poszczególnym trybie pracy.
 3. Interpretacji otrzymanego wyniku w celu określenia, czy występuje konieczność podjęcia działania dotyczącego doładowania lub wymiany akumulatora na nowy.

Kalibracja urządzenia

Zobacz film pokazujący jak prawidłowo skalibrować urządzenie.

Wykonywane testy nie są specjalistyczną diagnostyką akumulatora, sugerują faktyczny stan akumulatora*

Jakie kroki podjąć w przypadku negatywnego wyniku testu?

 1. Wykonać test ponownie
 2. Skalibrować ponownie interfejs
 3. Ocenić, czy posiadany interfejs jest urządzeniem o słusznej jakości
 4. Doładować akumulator
 5. Rozważyć wymianę akumulatora

Monitory diagnostycznzne

Monitor diagnostyczny jest to test wykonywany przy ściśle określonych warunkach zdefiniowanych przez producenta danego pojazdu. Jeśli warunki zostały spełnione i monitor sprawdzono pomyślnie to dany układ został w pełni zweryfikowany według zaleceń producenta (można uznać, że działa poprawnie). Istnieją monitory ciągłe, które wykonywane są stale podczas pracy pojazdu oraz monitory nieciągłe wykonywane raz na podróż.

Co oznacza kolor ikony samochodu?

 • Zielony – brak kodów błędów oraz wszystkie dostępne monitory ukończone.
 • Żółty – brak kodów błędów oraz wszystkie dostępne monitory ukończone.
 • Czerwony – kody błędów występują oraz istnieją monitory nieukończone.

Co jeśli monitor jest nieukończony?

Jeśli monitor nie został ukończony, oznacza to, że przynajmniej jeden z warunków określonych przez producenta danego samochodu jako niezbędny do ukończenia testu nie został spełniony.
Poszczególni producenci samochodów nie podają jednoznacznie czynników, które muszą być spełnione, aby wykonywany test został prawidłowo ukończony.

G-Sensor

Funkcja umożliwiająca sprawdzenie przeciążeń w samochodzie na podstawie zegara. Funkcja ma umożliwić użytkownikowi odczytanie aktualnie panujących przeciążeń podczas jazdy. W funkcji przedstawiona jest aktualna oraz maksymalna wartość przeciążenia.

Funkcja umożliwiająca sprawdzenie przeciążeń w samochodzie na podstawie zegara. Funkcja ma umożliwić użytkownikowi odczytanie aktualnie panujących przeciążeń podczas jazdy. W funkcji przedstawiona jest aktualna oraz maksymalna wartość przeciążenia.

Funkcja G-sensor bazuje na danych odczytywanych przez telefon, które w znacznej mierze zależą m.in. od umieszczenia urządzenia w badanym pojeździe. Wyświetlane parametry mogą nie pokrywać się z faktycznie zachodzącymi siłami przeciążenia*

Co jeśli monitor jest nieukończony?

Podczas jazdy bolidem F1 kierowca poddawany jest przeciążeniom różnej wielkości. W trakcie przyspieszania jest to zazwyczaj 2g, podczas hamowania około 5g, natomiast na zakrętach od 4 do 6g.

Tryb Race

Tryb Race jest konfigurowalną funkcjonalnością pozwalającą na przypisanie sygnałów wizualnych oraz dźwiękowych do określonej przez użytkownika wartości prędkości obrotowej silnika. Istnieje możliwość ustawienia funkcji w taki sposób, aby zmiana biegów odbywała się w idealnym pod względem przyspieszenia momencie. Informacji mówiących o tym przy jakich obrotach silnik osiąga swoją moc maksymalną należy szukać w ogólnie dostępnych źródłach, takich jak fora internetowe lub artykuły prasowe.

Co daje Tryb Race?

Tryb Race pozwala na optymalną zmianę biegów w celu jak najefektywniejszego przyspieszenia pojazdu.

Konfiguracja:
Aby poprawnie skonfigurować tryb Race należy wprowadzić wartość obrotów, przy których samochód osiąga swoją moc maksymalną

Sposób działania:

 1. Pojedynczy sygnał dźwiękowy oraz mruganie zegara informują o konieczności przygotowania się do zmiany biegu na wyższy.
 2. Podwójny sygnał dźwiękowy oraz stałe podświetlenie zegara na kolor czerwony informują o konieczności natychmiastowej zmiany biegu na wyższy.